Klasiskais stāsts par Pelnrušķīti būtu gluži kā citas pasakas, ja stāstā nebūtu visiem zināmās kristāla kurpītes. Nav jābūt Pelnrušķītei, lai dotos uz jebkuru apavu veikalu un pielaikotu kurpes. Pareizas apavu pāris var izrādīties kas vairāk par ikdienišķu nepieciešamību. Tas var arī izrādīties lielisks sarunas iesākums, iemesls izteikt kādam komplimentu vai arī plaša smaida veicinātājs ceļā uz brokastīm ar ģimeni. Ir jauki doties uz veikalu pēc jaunām kurpēm – atšķirībā no citiem stila elementiem, apavi tieši ietekmē to valkātāja stāju, gaitu un labsajūtu. Ne velti apavi ir viens no visbiežāk kolekcionētajiem garderobes elementiem – tos ar prieku iegādājas cilvēki visās pasaules valstīs un klimatu joslās. Apavu zoles var salīdzināt ar otro ādu, kas ir biezāka un izturīgāka, lai tās palīdzētu mums doties pretī spožākai nākotnei.

Mums visiem priekšnamā stāv apavu pāri: mājas apavi, sporta apavi, svētku apavi, brīvā laika apavi. Ikkatram apavu pārim ir sava funkcija, bet tās var arī pārklāties. Uzņēmēji ir izveidojuši tehnikas un dizainu, kas ļauj vienam apavu pārim kalpot dažādos veidos. Komfortabli sporta apavi labi noder arī pastaigām, bet neitrālas balles augstpapēžu  kurpes var uzvilkt arī darbā birojā. Bērnu apavu dizains atkāpjas no vienkāršotā stila, bet sieviešu un vīriešu apavi kļūst līdzīgāki, tos var nēsāt abi dzimumi. Apavi sporta nodarbēm ir izteikti populāri jauniešu vidū, tos diendienā nesmādē ne puiši, ne meitenes. Jau sen ir garām laiki, kad sporta mugursomas kalpoja, vien treniņzāles apmeklējumam, tās pārsvarā izmanto visām citām dzīves situācijām nevis treniņa apģērbam. Apavu radītāji neminstinās eksperimentēt ar apavu mākslu – mākslinieki iedvesmojas no pagājušā gadsimta deviņdesmitajiem gadiem, lai moderniem jauniešiem piedāvātu spilgtus un vienreizējus apavus.

Kad laiks izvēlēties jaunu apavu pāri, mēs varam pieņemt vairākus lēmumus. Ierastais variants – iet uz lielveikalu, izstaigāt veikalus, pielaikot sev tīkamos apavus, kā arī tos iegādāties. Vēl viena iespēja – neplānojot īpašu gājienu uz veikalu, varam aplūkot kāda apavu veikala interneta veikala mājas lapu, piemēram, relaksējoties vannā, izvēlēties sev apavu pāri un veikt pirkumu tiešsaistē. Šādi noteikti iespējams ietaupīt laiku un enerģiju. Bet ir arī citas iespējas, kuras vienlaicīgi rūpējas par preču pārstrādi un ļauj tām turpināt būt noderīgām arī it kā pēc to lietošanas beigām. Arvien biežāk pircēji labprāt izmanto lietotu preču viekalu piedāvāto klāstu, lai iegādātos apavus, kuri kādam ir izrādījušies pārāk mazi, nepiestāv vai vienkārši apnikuši. Ņemot vērā to, cik daudz resursi un materiāli tiek izmantoti, lai izgatavotu apģērbus un apavus, ir tiešām būtiski, ka mēs kā sabiedrība novērtējam preču spēju tikt nēsātām daudz ilgāk par laiku, ko tās pavada mūsu skapjos.