Automašīna tieši tā kā mūsu ķermenis agrāk vai vēlāk zaudēs pozīcijas vecuma dēļ un tad būs vajadzīgs remonts. Aktīvi lietojot transportu, tas noved pie balstiekārtas, motora un elektriskās vadības galveno darba elementu nolietojuma.

Protams, ja var, tad arī iespējams saviem spēkiem labot auto. Bet visbiežāk laika, enerģijas vai arī vēlmes izsīkums liek arī mašīnu mīļotajam griezties pēc palīdzības, šinī gadījumā nāk palīgā autoserviss Rīgā vai jebkurā citā pilsētā mūsu valstī. Parasti autoservisa izraudzīšanās ir diezgan grūts uzdevums, kam tad vajadzīga kvalitatīva un praktiska pieeja. Nemaz nav jāsteidzas un jāskatās tikai uz mazu cenu, jo par to Jūs varat saskarties, kad autoserviss var piedāvāt nekvalitatīvu darbu. Autoservisa atlase diezgan bieži pārvēršas par sava veida loteriju auto īpašniekam.

Sertificēts lexus autoserviss vai parasts autoserviss, tieši ar ko viņi atšķiras?

Pilnīgi visi autoservisi tiek dalīti trīs lielās grupās – dīleru serviss, vairāku mašīnu brenda marku autoservisi vai privātie servisi un visbeidzot privātas garāžas, kas nav nekur reģistrētas.
Jebkurš mašīnu pārdošanas uzņēmums specializējas vienā noteiktā automašīnu brendā, dažreiz divās, taču tad tās ir tehniski līdzīgas. Tās būs uzticamas firmas ar 17% servisu tirgus daļu. Tāds autoserviss izmanto vien oriģinālas rezerves daļas, kā arī speciālu profesionālu inventāru. Lai uzsāktu auto tehnisko apkopi, katrs oficiāls autoserviss būs akreditēts un arī saņem atbilstošu sertifikāciju, kā piemēram, sertificēts lexus autoserviss. Sazinoties ar dīlera automašīnu servisu, Jūs bes šaubām iegūsiet augstas kvalitātes servisu ar garantijām jebkura tipa pakalpojumam. Diemžēl šādu uzņēmumu pakalpojumi nav īsti lēti.
Vairāku zīmolu auto servisos būs izdarīts auto remonts neatkarīgi no tā markas, valsts un izlaišanas gada. Visbiežāk šādas firmas var sniegt arī servisa garantijas kā arī veic labu remontu. Un tas arī var būt, piem., sertificēts toyota autoserviss, taču nav markas pārstāvniecība. Un arī, protams, šeit darba izdevumi būs tiešām mazākas nekā pie izplatītāja. Tāds autoserviss Juglā arī ir atrodams, vai pat arī citā Rīgas mikrorajonā kā arī šeit iespējams saņemt tādus pakalpojumus, kā riepu montāža un balansēšana, auto diagnostika, kā arī pats auto remonts un arī citi darbi. Šādi servisi veido apmēram trīsdesmit vienu procentu tieši no visa tirgus.
Visbeidzot ir auto remonts, kurš izpildīts garāžā, kas parasti jau ir maza darbnīca, kur strādā vairāki darbinieki. Šajās vietās automehāniķis var būt ar pieredzi un vēl lietpratīgs, bet bez nepieciešamās izglītības, pie tam atrast lietpratēju ir ļoti smags uzdevums. Visbiežāk tādās garāžās tiks realizēts sliktas kvalitātes auto remonts. Tanī pat brīdī nebūs piedāvātas jebkādas garantijas, taču izmaksas šeit, bez šaubām, būs zemākas.

Tieši uz ko jāskatās, izvēloties autoservisu?

Pieejot bezatbildīgi tad kad tiek izvēlēts autoserviss Juglā, citviet Rīgā vai arī kādā citā Latvijas pilsētā, diezgan bieži liek autobraucējiem pārmaksāt, nevis ietaupīt. Mazā sniegto pakalpojumu kvalitāte rosina papildu izmaksas. Pareiza servisa izvēle ir un būs atslēga transportlīdzekļa drošai ekspluatācijai.
Izvēloties autoservisu, būtu jāvērš vērība tādiem momentiem:
1)Priekšroka jādod tādam autoservisam, kas tieši specializējas Jūsu markas auto remontā, kā piemēram, sertificēts toyota autoserviss. Tie pārzin jebkādas šī automašīnas pozitīvās un negatīvās puses;
2)Savāciet maksimāli iespējamo ziņu daudzumu tieši par autoservisa darbu. Vērsiet sevišķu vērību labām un arī sliktām cilvēku rekomendācijām;
3)Izskatiet pakalpojumu klāsta līmeni, izmaksas kā arī darbinieku zināšanu līmeni. Kvalificēts automehāniķis, kā arī auto elektriķis ir Jūsu sirdsmiera nodrošinājums;
4)Pirmajai autoservisa telpu un remontdarbnīcas apskatei vajadzētu atstāt labu iespaidu, tai skaitā vērsiet uzmanību par iekārtām, kam vajadzētu būt augstas kvalitātes.
Pareiza pieeja autoservisa izvēlē kļūst par labu atslēgu nekļūdīgai un ērtai transportlīdzekļa ekspluatācijai. Bieži vien eksistē varbūtība pārvērsties jau par pastāvīgu uzņēmuma klientu, ja veiktā remonta kvalitāte tiešām ir labā līmenī.