Jebkādas mājvietas un ofisa interjera pamatu pamatā būs grīdas. Šodien ir tik dažādi grīdas segumi, kurus varētu piemeklēt konkrēti Jūsu mājas dizainam. Viens labak izvēlās, ko ierastu un lētu grīdas segumu, kāds ir, piemēram, lamināts, linolejs, kovrolīns vai flīzes.

Citiem vairāk tīk tādi grīdas segumi, kas tad ir jaunāki un dārgāki, kā piemēram, ielietās grīdas, marmoleum vai arī parkets un vinila grīdas. Protams, ja jau tiek meklēts jauns grīdas segums, ir jāizprot, kurā tad istabā šis tiks uzlikts, jo atšķirīgiem materiāliem būs dažādas īpašības. Piemēram, grīdas segumi guļamtelpā vai koridorī standartā tiks izvēlēti citādāki, tā kā koridors ir vairāk caurstaigājams nekā guļamā zona.

Parkets vai arī lamināta grīdas dēļi, ko vislabāk izvēlēties?

Mēģinot izprast, kas ir labāk – lamināts vai parkets. Der iepazīties ar īpašībām ar ko atšķiras savā starpā šie grīdas segumi. Lamināta grīdas dēļi bez šaubām jau ir izdevīgāks risinājums nekā, piemēram, parkets, šeit jāmin, ka lamināta cena būs atkarīga no tā klases. Priekš mājas vislabāk izvēlēties 3 klases – 21, 22 un 23. 21 klases lamināts nolietojas divos gados, pēc tam tas noberžas un deformējas, divdesmit otrā klases lamināta ieklāšana tiek realizēta tur, kur maz staigā, tā kā tas kalpo ne ilgāk par 4 gadiem, šī klase nederēs dzīvojamā telpā, virtuvē un priekšnamā. Savukārt divdesmit trešās klases grīdlīstes jau kalpo sešus gadus, ko liek telpās, kur tik daudz netiek staigāts. Šodien biežāk izmanto 32 klases laminātu, jo tas kalpo līdz pat 15 gadus, turklāt visbiežāk šis ir tas lamināts akcija uz kuru ir.

Parkets jau tiek pieskaitīts pie dārgākiem segumiem, taču tas to ir nopelnījis, tā kā šī materiāla izturība un arī augstā kvalitāte, tieši tā kā pirms simts gadiem, arī šodien ir augsta. Šī veida grīdlīstes izceļas ar to, ka ir no īsta koka, šis ir ļoti vertīgs apstāklis šodien, kad visapkārt ir sintētika un apstrādātas izejvielas. Pie tam parkets ir ekoloģiski tīrs kā arī neatkārtojams un Jūs varat būt pārliecināti, ka Jūsu grīdas ir ekskluzīvas. Galvenais šī materiāla mīnuss būs jau parketa cena, jo tā ir augsta. Taču varētu būt atrasts trīsslāņu parkets, kur parketa virskārtu veido dažādu koka līmētas un finierētas lameles, kas beigās tiek pārklātas ar laku vai arī eļļas kārtu.

Parasti grīdas segumi būs meklēti īpašās vietās, piemēram, kāds parketa centrs, kur grīdas segumi ir lielā dažādībā. Šajās vietās bieži vien ir atrodams arī lamināts, un speciālisti varētu sniegt atbildi uz jautājumiem, ar ko tieši atšķiras lamināts un parkets.