Daži saimnieki, ja ir skatītas ārdurvis dzīvoklim vai privātmājām, pašu izvēli uztver diezgan vieglprātīgi, par ko tad visbiežāk agri vai vēlu jāmaksā.

Slikta siltuma izolācija, nevienmērīgs ārējais izskats, iespēja, ka dzīvokli var uzlauzt, tās ir tās lietas ar ko viņi vēlāk saskaras. Ko tieši darīt tiem, kas vēlas, tomēr, lai durvis dzīvoklim ilgu laiku iepriecinātu īpašniekus ar modernu izskatu un izturību? Pats galvenais, būtu nepieciešams skatīt vairāk ārdurvju variantus, bet tad jau turpināt pētīt vairāku izgatavotāju preces.

Ārdurvju veidi

Ārdurvju konstrukcijas tiek iedalītas pēc materiāla, no kura viņas taisītas: koksne; metals jeb dzelzs; stikla; plastmasa. Pilnībā koksnes durvis parasti tiek izvēlētas diezgan reti, jo viņas nevar nodrošināt nepieciešamo drošības un uzticamības līmeni. Tām atrod vietu premium klases mājās, dažnedažādās iestādēs, kā arī vietās, kur tad ir atbalsts papildu drošības sistēmām. Visizplatītākās ārdurvis mājām būs no ozola masīva, bet tās ir ļoti dārgas.
Pieprasītākās un populārākās būtu metāla durvis dzīvoklim, kam būs izturība un arī laba siltumizolācija. Dzelzs durvis ir grūti uzlauzt un arī viņas nemaz nevar aizdedzināt. Pats metāls tad ir noklāts jau ar atšķirīgiem savienojumiem pret koroziju un apdarināts ar atšķirīgiem materiāliem (MDF paneļi, plastmasa, koks utt.), tāda tipa ārdurvis privātmājām iespējams izvietot jebkurā interjerā.
Alumīnija ārdurvis, kas parasti ir bīdāmas konstrukcijas, ir pieprasītas garāžās un noliktavās, ka ieeja aizsargātā teritorijā un tamlīdzīgās vietās.
Stikla ārdurvis var tikt uzstādītas tirdzniecības centros, uzņēmumu birojos, biznesa centros un vēl dažreiz dārgās mājās, bet kā jau otrās durvis.
Pvc ārdurvis būs izmantotas diezgan maz, jo nevar garantēt vajadzīgo aizsardzību un uzticamību to slēdzenēm.

Kādā veidā pareizāk atrast?

Mūsdienu būvmateriālu un pakalpojumu noieta tirgus jau ir neapšaubāmi pārpildīts jau ar piedāvājuma klāstu, kādas var būt ārdurvis dzīvoklim vai privātmājām. Tanī pat laikā iespējams novērot visplašāko cenu diapazonu, dažāda veida materiālus, ļoti dažnedažādas durvju slēdzenes un vēl stili. Izlemt, kāda veida ārdurvis dzīvoklim būs vislabākās, nav īpaši vienkārši. Galu galā, iegādājoties, jāievēro:

  • drošības aspekts;
  • trokšņu absorbācijas un siltuma izolācijas iezīmes;
  • ārējais dizains;
  • izturība pret ietekmi;
  • pieejama cenu.

Durvīm vajadzētu būt viegli izmantojamām, vienkārši aizveramām kā arī atveramām, un vēl jācenšas novērst spontāna durvju atvēršana, brīdī, kad slēdzene būs atvērta. Pievēršoties konstrukcijas elementiem, tad īpaša uzmanība jāpievērš ārdurvju vērtnēm, kopējam konstrukcijām, eņģēm, iebūvētai actiņai, un būtiskas jau ir slēdzenes metāla durvīm un pavisam cita varianta ārdurvīm.