Nebūs būtiski vai, piemēram, šīs ir ārdurvis dzīvoklim vai privātmājām, tām būtu jāatbilst stingriem izturības nosacījumiem, jānodrošina augsts drošības parametrs, kā arī jānovērš nesankcionētas iekļūšanas mēģinājumus.

Turklāt gan ārdurvis dzīvoklim, kā arī mājai būtu jābūt ar labām siltumizolācijas īpašībām, ergonomiku, ērtām lietošanā kā arī jāvar aizsargāt no ārpuses trokšņiem. Turklāt ārdurvis būtu tāda lieta, kurai vajadzētu būt ārēji pievilcīgai, jo tās jau ir ikvienas mājas seja. Ārdurvīm, kā dizaina daļai, ļoti labi jāsaplūst apkārtējā interjerā, kā arī jāsaskan ar mājas vispārējo stilu.

Lasīt vairāk – https://www.zz.lv/reklamraksti/metala-durvis-estetisks-un-dross-risinajums-majam-un-dzivokliem-247841

Durvju tipi

Ārdurvju konstrukcijas ir klasificētas pēc izejmateriāla, no kura tās izgatavotas: koksne; metāls; stikla; pvc. Kopumā koka durvis jau tiek izmantotas reti, tā kā tās nevar nodrošināt vajadzīgo drošības līmeni. Parasti tām atrod pielietojumu premium piepilsētas savrupmājās, dažādās iestādēs un vietās, kur tad jau ir atbalsts papildu drošības sistēmām. Visizplatītākās ārdurvis privātmājām jau ir tieši no ozolmasīva un tās ir dārgas.
Pieprasītākās un populārākās būtu metāla durvis dzīvoklim, kurām jau ir drošība kā arī laba siltumizolācija. Metāla ārdurvis ir smagi iekļūt kā arī tās nemaz nevar aizdedzināt. Pats metāls ir noklāts jau ar dažādiem savienojumiem pret koroziju un apdarināts arī ar vairākiem materiāliem (MDF paneļi, plastmasa, koks utt.), tāda veida ārdurvis dzīvoklim iespējams ievietot jebkurā interjerā.
Alumīnija durvis, kas tad parasti ir bīdāmā veidā, parasti izvēlas garāžās vai arī noliktavās, ka ieeja aizsargātā teritorijā un tamlīdzīgās vietās.
Ārdurvis no stikla tiek uzstādītas tirdzniecības centros, uzņēmumu birojos, biznesa centros un arī dažreiz dārgās privātmājās.
Plastmasas ārdurvis dzīvoklim vai privātmājai būs izmantotas diezgan reti, jo nevar nodrošināt vajadzīgo aizsardzību un uzticamību to slēdzenēm.

Kādas tad ārdurvis privātmājām labāk būtu likt?

Kad tiek izvēlētas stilīgas ārdurvis privātmājām vai dzīvoklim, būtu jāņem vērā daži punkti:

  • Uzticība un arī aizsardzība. Viengabala dizains vienmēr ir uzticamāks, tā kā šuves šo novājina. Viennozīmīgi tas var būt attiecināms gan uz pašām ārdurvīm, kā arī uz kopējām konstrukcijām.
  • Tērauda loksnes ir daudz praktiskākas, bet jāaizdomājas par labu siltumizolāciju.
  • Koks vislabāk saglabā siltumu, taču baidās no mitruma un sala, līdz ar to būs obligāta papildus aizsardzība un apstrāde ar līdzekļiem.
  • Nav jātaupa tieši uz tāda veida lietu, kā metāla durvju slēdzenes. Protams labāk likt dārgākas un drošākas.
  • Lielisks ārējais izskats. Šeit tam būtu nepieciešams harmoniski saplūst apkārtējā interjerā.

Gadījumā ja tiek meklētas metāla ārdurvis, šajā gadījumā augstas kvalitātes ārdurvīm būtu nepieciešams {sastāvēt no 2 metāla loksnēm saturēt 2 metāla loksnes} (dažreiz tiek izgatavots papildu slānis), kur biezums būtu vismaz 1,5 mm.

Ārdurvis dzīvoklim, kas ir ar kāpņutelpu, varētu būt bez papildu aizsardzības, tā kā daudzdzīvokļu ēkā būs maz ticams, kad var būt lietots trokšņains atvēršanas rīks. Tomēr jebkura tipa modifikācijās ir jāizraugās augstas kvalitātes droši komponenti kā arī papildus piederumi, jo bez šaubām sevišķi metāla durvju slēdzenes vai arī pavisam cita veida ārdurvīm.