Visbiežāk, runājot konkrēti par jumta izvēli, tad būtisks ir ne tikai jumta segums, bet viss mājas jumts pamatā. Pie tam, ja jumta tips var tikt izvēlēts arī tikai būvniecības brīdī, taču jau pats jumta sastāvs, kā viens no jau būtiskākajiem mājas konstrukcijas elementiem, ir rūpīgi jāizrēķina un jāveic tā projekts pirms būvniecības uzsākšanas.

Tomēr ir jāizprot, kādi tad jumta konstrukcijas veidi jau ir noderīgi tieši Jūsu gadījumā. Ir tik daudz tipu – jumta spāres, sijas vai koka kopnes, kādā veidā tie atsķiras savā starpā un, ko izvēlēties, tiešām ir ļoti svarīgs jautājums.

Vairāk lasiet – https://freimans.com/lv/projektesana/

Jumta forma, kuru parasti mēs visi pamanam sev apkārt ir divslīpju jumts, šis variants atšķiras ar praktisku izmantošanu, saprotamu uzlikšanu kā arī tāda jumtam piemērots jebkurš jumta segums. Populārs mūsdienās ir mansarda tipa jumts, šeit jau ir četras plaknes uz katru mājas pusi pa divām. Minētais veids būs tik populārs, jo tiek atrasta vēl viena papildus telpa. Saimniecības ēkām parasti izmantota jumta konstrukcija ir vienslīpes, bet šo tipu nepielieto lielām ēkām. Interesanta kā arī sarežģīta konstrukcija būs jumts ar četrām slīpnēm. Plakanajam jumtam ir darbietilpīga kopšana, taču vienkārša jumta uzstādīšana. Mājas jumts reizēm paredz dažādu formu savienošanu, padarot ēku interesantu kā arī individuālu.

Kāds tad varētu būt jumta segums?

Kad izvēlaties tādu variantu, piemēram, kā jumta spāres, būs jāsaprot, kad jumta uzstādīšana būs diezgan laikietilpīga. Jumta konstrukcija tiek piemērīta, uzstādīta un vēl piezāģēta uz paša objekta. Tādi jumta konstrukcijas veidi tike izmantoti vienīgi maza tipa objektos, līdz 6 metriem. Pie tam jumta spāres paredz ēkas nesošās sienas, kur tās tiks stiprinātas, bet kā ievērojams pluss jau ir tāds, ka jumta spāres var būt pielāgotas uz vietas celtnes specifikai. Savukārt kopnes var izcelties ar savu kvalitāti, tādēļ, ka, tos ražojot, tiek izmantota īpašu programmatūŗu, bet pašu kopņu izveidē tiek pielietots pilnīgi automatizēts process, kas ir tas, kas izslēdz kļūdas. Ēka var būt arī bez nesošam sienām, kas ir tas, kas nodrošina ekonomiju projektam. Jumta kopnes sniedz iespēju bez ierobežojumiem plānot vai arī pārplānot projektu jebkurā brīdī, un vēl pati jumta uzstādīšana būs viegli izdarāma kā arī saprotama. Un visbeidzot jumta uzstādīšana aizņem maz laika, piem., lai pabeigt parastu māju, kopņu uzlikšana aizņem no 1-2 dienām.