Tuvojoties gada aukstajiem mēnešiem, viennozīmīgi kļūst aktuāls jautājums par telpu apsildi un apkurināšanu. Tiem, kuri dzīvo daudzdzīvokļu mājās, šāda problēma nav- namu apsaimniekotājs pieslēdz apkuri, sākoties drēgnam laikam, un pavasarī to atkal atslēdz.

Bet, kādas alternatīvas eksistē parastajām mūrētām krāsnīm un pilsētas apkures sistēmai privātmāju īpašniekiem? Jebkurā būvētā namā, pat tad, ja no sākuma tam nav domāta apsilde ar krāsni vai kamīnu, mājokļa pašā vidū, visbiežāk, tiek ieprojektēts dūmvads, pat tad, ja tam it kā nav reāla lietojuma. Tas izbūvēts mājokļa vidū, lai apsildes iekārtas būtu viegli pievienojamas no jebkuras telpas mājā. Internetā tādiem uzņēmumiem ir mājas lapa, kur var apskatīties katalogu un saņemt konsultāciju.

KAMĪNKRĀSNS VAI ARĪ PLĪTS? KĀ IZVĒLĒTIES?

Pastāv dažādi telpu apsildes varianti. Ja dzīvojot privātajā, un negribat izmantot elektrisko telpu apkurināšanu, tad ir variants ierīkot krāsniņu, kamīnu, plīti, granulu katlu un vairākus citus telpu apkures veidus. Telpas stūrī sprakšķoša malkas krāsns vai kamīns, allaž telpai ir piedevis sevišķu atmosfēru un omulību, papildus arī apsildot telpu. Krāsnis un arī kamīnkrāsnis katra tiek veidota tā, lai ne tikai pildītu savu funkciju, bet arī dizains iekļautos mājas interjerā. Tās ir askētiskas un arī nemanāmas, taču tajā pat laikā funkciju pildošas. Stūra kamīnkrāsnis ir atsevišķa produktu grupa, kas ir mūsdienīgs risinājums tradicionālai vērtībai. Kamīnkrāsnīm ir lielas durvis un tajā sprakšķošās liesmas, kas ir mājīguma simbols, ir redzamas no ikvienas vietas telpā. Universāliem un praktiskiem cilvēkiem noderīgi un arī interesanti liksies kamīnkrāsns un cepeškrāsns apvienojums. Neviena maltīte negaršo tā, kā cepta krāsniņā, kas tiek kurināta ar malku. Lūk, dzīvojot arī 21. gadsimtā ir iespējams ieviest šādu vietējo eksotiku savās mājās, ierīkojot kamīnkrāsni ar cepeškrāsni. Ja Jūsu īpašumā ir arī pirts, tad noteikti jāpievērš liela uzmanība tam, kā pirts telpa tiks piesildīta. Klientiem tiek piedāvāti vairāki veidi – gan mazākas krāsnis, kas piesilda saunas telpu, gan tādas, kas pilda dubultu funkciju, piesildot ne tikai pašu pirti, bet arī priekštelpu, kurā pirms un pēc pirts rituāla ir patīkami uzkavēties jaukā kompānijā. Loģiski, arī pirts krāsnīm tiek nodrošināts lieliskais un arī askētiskais skandināvu dizains.

Kā redzams, izvēles veidu telpu apkurināšanai netrūkst. To, vai telpu apkurei vajadzīgs kamīns, vai arī pietiks tikai ar krāsni, varat izlemt paši, vai konsultēties ar zinātājiem, taču, viens ir skaidrs – sprakšķoša malka istabā, vienmēr asociējas ar siltumu un mājīgumu.