Tuvojas ziema, pie tam ar lieliem soļiem, tādējādi loģiski, ka aktuāls kļūst jautājums par piemērotu telpu apsildīšanu savā mājoklī. Šādos gadījumos nedaudz paveicies ir daudzdzīvokļu namu iedzīvotājiem, par kuru telpu apkuri rūpējas namu apsaimniekotājs, pieslēdzot apkuri apkures sezonas sākumā.

Bet, ja dzīvojat privātmājā, eksistē daudz un dažādi veidi tam, kā aukstā laikā nodrošināt siltas telpas. Projektējot māju, jebkurš arhitekts, pašā mitekļa vidū, pat ja tam nav vajadzība, ieprojektēs dūmvadu, lai vajadzības gadījumā būtu iespējams mainīt telpu apsildes formu bez liekiem izdevumiem un problēmām. Dūmvads tiek izbūvēts mājas vidū, lai tam var piekļūt ērti no jebkuras telpas mājā un skurstenim pievienot krāsni vai arī kamīnu.

Uzzināt vairāk – https://www.tulikivi.lv/

AR KO APSILDĪT PIRTI?

Mūsdienās ir iespējams noskaidrot dažādus risinājumus kā apsildīt savu mājokli. Pēdējā laikā populāri ir telpas apsildīt ar elektrību, taču tas ir arī salīdzinoši dārgs prieks, tāpēc, ekonomiski izdevīga alternatīva ir krāsniņas, kamīni, granulu katli un arī tamlīdzīgi apkures varianti. Mājās sprakšķošs kamīns vai arī krāsniņa vienmēr asociējas ar siltumu un patīkamām emocijām. Nevajag bīties par to, ka krāsns vizuālais izskats varētu kaitēt telpas interjeram. Tās labi pilda savu lomu un nav uzkrītošas. Piem., stūra kamīnkrāsns būtu ekselenta opcija lielām telpām, piemēram viesistabām vai arī studijas tipa virtuves – viesistabas apvienojumam. Skaistās malkas liesmas ir redzamas no ikvienas vietas telpā, pateicoties lielajam kamīna durtiņu stiklam. Ir variants pasūtīt arī kamīnkrāsni, kurā būtu iebūvēta cepeškrāsns. Šāds risinājums katrā ziņā liksies ērts visiem, kuriem patīk darboties virtuvē. Loģiski, nevajag aizmirst arī par citām telpām vai arī blakus telpām. Kā piemēram, ja esat pirts īpašnieks, eksistē vairāki veidi lai apsildītu arī šīs telpas. Ir iespējams izvēlēties starp divu veidu pirts krāsnīm. Tādām, kas piesilda tikai saunas telpu, vai arī izvēlēties tādu krāsniņu, kas piesilda ne vien pašu pirti, bet arī priekštelpu, kas nereti tiek izmantota dažādu draugu kompāniju pulcēšanās reizēs. Arī pirts krāsnis, tā pat kā kamīni un arī malkas krāsniņas, tiek veidotas pēc askētiska un arī gaumīga skandināvu dizaina.

Kā redzams, izvēles opciju telpu apkurināšanai netrūkst. To, vai telpu apkurei vajadzīgs kamīns, vai arī pietiks tikai ar krāsni, varat izlemt paši, vai konsultēties ar zinātājiem, taču, viens ir skaidrs – sprakšķoša malka istabā, vienmēr asociējas ar siltumu un arī mājīgumu.