Mūsu pašsajuta katru dienu būtiski ietekmē veselību un komforta līmeni, kas, savukārt, iet roku rokā ar to, ko dienas gaitā varam vai nevaram paveikt. Ikdienas gaitas un darbi tiek būtiski ietekmēti, ja jūtamies kaut nedaudz nekomfotabli savā ķermenī, noguruši un pilni emocionālas spriedzes.

Šādos brīžos vajadzīga neliela palīdzība mūsu ķermenim atslābt, atpūsties un atjaunot spēkus un enerģiju. Dažāda veida rehabilitācijas procesi ir tie, kas allaž noder arī profilaktiskos gadījumos un liek mūsu ķermenim un garam, burtiski, lidot. Kā piemēram, ja esat grūtniece, esat pārcietis vēnu operāciju vai ikdienā vienkārši esat pakļauti lielai slodzei dažādās ķermeņa zonās, liels atspaids ķemeņa pašsajūtai būs kompresijas apģērbs un tieši kompresijas zeķes. Pieminējām jau topošās māmiņas, kuras katrā ziņā novērtēs dažāda tipa grūtnieču jostas, kas ir vērtīgs palīgs ne vien grūtniecības laikā, bet arī pēc bērniņa piedzimšanas. Savukārt, ja būtiska nedaudz nopietnāka pieeja rehabilitācijai, tad dažāda veida ortozes sniegs lielu atbalstu ikdienas gaitām.

Pasūti šeit – https://dynasty.lv/collections/kopjosa-kosmetika-sejai

Dažāda stila kompresijas apģērbs pēdējos gados ir kļuvis ļoti populārs. Ar vien vairāk aktīvās atpūtas piekritēji, izvēlas zem sava brīvā, sportiskā apģērba, pavilkt apakšā kompresijas bikses, kreklu, zeķes. Šādā veidā ir iespējams mazināt noguruma un diskomforta radītās neērtības, jo kompresijas apģērbs uzlabo asinsriti slodzes situācijās. Kompresijas zeķes ir nopērkamas gan aptiekās, gan dažādos interneta veikalos, kas piedāvā šāda un līdzīga tipa aksesuārus. Tautā sauktas dēvētas arī kā vēnu zeķes, šis apģērba gabals būs liels atbalsts arī lidojumu laikos, stāvoša darba darītājiem vai vienkārši profilaktiskos nolūkos.

KAS NOZĪMĒ PIEMĒROTAS ORTOZES?

Pēc dažāda tipa operācijām, traumām, vai arī iedzimtām problēmām, mēdz rasties vajadzība pēc ortozēm, kas palīdzētu atjaunot dažāda veida ķermeņa iespējas, vai kalpotu kā fiziska rakstura atbalsts dažādu ikdienas darbu paveikšanai. Ortozes visbiežāk tik iedalītas medicīniskajās un sporta ortozēs, kas abas pilda atbalsta funkciju. Sporta ortozes ir izplatītas aktīva dzīvesveida piekritēju vidū, savukārt medicīniskās ortozes ir populāras personām ar fizisku invaliditāti, pēcoperācijas rehabilitācijas periodā. Eksistē dažāda veida ortozes, kas katra pilda savu funkciju – ortozes celim, potītes ortozes, ortizes elkonim, ir arī ortozes roku pirkstu ufnkciju atjaunošanai, bandāžas un daudz kas cits. Pirms piemērotu ortožu iegādāšanās, lūdzam konsultēties ar funkcionālo speciālistu, lai saprastu kāda veida ortozes ir nepieciešamas, jo nepiemērota terapija var nodarīt lielākas sekas mūsu veselībai, kā varētu likties sākumā.