Tad, kad tika izgatavotas kontaktlēcas, tad pilnīgi pārvērtās cilvēku sapratne par to, kā var koriģēt redzi. Pacienti, kas slikti redz tālu vai tuvumā, var arī droši braukt ar mašīnu, sportot, peldēties kā arī redzēt dažādus afišas un citus uzrakstus, nenēsājot brilles. Taču kā lēcas acīm radās?

Droši vien tas liekas ne visai ticami, taču centieni izveidot lēcas acīm bija jau sākti sešpadsmitā gadsimta pašās beigās un tas bija paša L. da Vinči izmēģinājums. No viņa palikušajos arhīvos bija 1508.g. uzmetumi, kur aprakstīta ierīce, kura paredzēta redzes labošanai. Šajos dokumentos rakstīts, kad savdabīga lēca jāuzstāda tieši uz acs un tā palīdz redzēt. Šodien zinātnieki ir pārliecināti, ka konkrēti šis Leonardo izgudrojums pārtapa jau par mūsdienu lēcas prototipu.
Tomēr Leonardo izgudrojums tad nemaz nedabūja piekrišanu un gandrīz četrsimt gadus tika aizmirsts. Tikai 1887. gadā vācu stikla pūtējs Frīdrihs Müllers pielietoja da Vinči ieceri. Viņa lēcas acīm bija protēzes, kuras bija ar acs veidolu. Tā lēcas daļa, kas ir uz acs baltuma, bija no balta stikla, bet daļa, kura atradās virs zīlītes , bija caurspīdīga.
Taču pa īstam milzīgs sasniegums bija, kad K.Tauhey 1947.g. izgatavoja pirmās kontaktlēcas ar tiešām mazu diametru, kas apklāja tikai acs radzeni un tika taisītas no pvc, un tās nebija līdzīgas stiklam. Pēc tam lēcas pārtapa par tādām, kādas tad tās pazīstam tagad.

Savukārt, mūsdienās pat iespējams iegādāties kontaktlēcas internetā, protams, kad ir zināms, kādas tad Jums vajadzīgas. Bet ir arī tāda tipa kontaktlēcas interneta veikals, kur pieejami acu ārsti, kuri var arī pārbaudīt klientu acis un izrakstīt receptes. Tehnoloģijas attīstās un viss paliek ērtāks. Un, ja agrāk pirmās lēcas bija tiešām diezgan dārgas, taču šobrīd kontaktlēcas cenas te patīkami pārsteidz.

Cik tad daudz dažnedažādu kontaktlēcu veidu sastopams pasaulē un vēl kā tās izvēlēties?

Jebkādas kontaktlēcas internetā vai optikas veikalā tiek iedalītas dažādos veidos un tipos atkarībā no mērķa, izejmateriāla, nēsāšanas ilguma vai maiņas perioda. Tas ietekmē ne tikai Jūsu izlases kritērijus, bet arī jebkuras lēcas cena būs atkarīga no minētiem kritērijiem.

Lēcas acīm pēc materiāla parasti tiek iedalītas cietajās vai mīkstajās kontaktlēcās. Cietas var kā būt gaisa caurlaidīgas, tā arī nē. Bet mīkstas lēcas jau ir visbiežāk atrodamas mūsdienu lietotāju vidū un tās ir hidrogēla vai silikona hidrogēla lēcas.

Pēc to valkāšanas tipa, lēcas acīm varētu iedalīt dienas, ko vakarā izņem, elastīgas, ko izņem pēc dažām dienām, vēl ir ilgstošās un nepārtrauktas valkāšanas lēcas, kuras tiek valkātas līdz pat trīsdesmit dienām.

Pašas kontaktlēcas varētu iedalīt pēc nomaiņas termiņa: tradicionālās kontaktlēcas ar kalpošanas laiku no 6 mēnešiem līdz 1 gadam. Plānveida kontaktlēcas – vienas dienas, 2 nedēļu, 1 mēneša lēcas. Bez šaubām, viendienas lēcas cena jau būs dārgākā ja skatās ilgtermiņā nekā, ka piemēram, trīsdesmit dienu. Taču vienas dienas lēcas ir domātas ļoti jūtīgām acīm.

Vēl lēcas iedalās pēc krāsas un pēc šī faktora kontaktlēcas interneta veikals kā var nodrošināt gan bezkrāsainas, gan toni piešķirošās, gan ir tādas kur krāsu palete ir milzīga un būtiski var izmainīt klienta acu krāsu. Lēcas, kas domātas tikai acu krāsas maiņai, iespējams izlaist ar 0 dioptriju.

Kā redzams lēcas internetā vai pat optikā ir diezgan dažādas, Jums tikai jāatrod personīgs izvēles variants!