Grīdas segumi aizņem lielu jebkādas mājas vai arī dzīvokļa istabas daļu. Priekš tam, lai būtu sameklēti atbilstošākie grīdas segumi, būs jāievēro ne vien istabas vispārējais stils, taču arī tādi apstākļi, kuros dotais izejmateriāls tiek pielietots.

Ja bērnistabai var izvēlēties kovrolīnu, tajā pat laikā vannas istabā vislabāk likt flīzes. Dzīvojamā istabā tiešām ir ierasts lamināts, ielietās grīdas vai arī parkets, palīgtelpās varētu ieklāt ar parasto linoleju. Mūsdienu tirgus ir tik daudzveidīgs, ka katrs var uziet piemērota veida grīdas segumus, kas, savukārt, atbildīs visām prasībām un varētu būt atbilstošs arī pēc cenas.

Dažādi segumu tipi un to piemeklēšanas kritēriji

Mēģinot pētīt, kādi grīdas segumi ir sameklējami, nenoliedzami, sakumā vērību piesaista lamināta grīdas dēļi, kas atrodami var teikt, ka ikvienā mājā. Lamināts atšķiras ar izturīgu virsmu, kas saglabā labu ārējo izskatu daudzus gadus. Kā pluss ir lamināta likšana, jo bez šaubām tā ir vienkārša un saprotama. Šīs grīdlīstes izceļas ar ugunsizturību un šajā materiālā neiedzīvojas kukaiņi un mikroorganismi. Kaut gan neskatoties uz plusiem, priekš lamināta jābūt sagatavotai virsmai. Tam nepieciešama nolīdzināta un sausa virsma, tāpēc grīdas ir sākumā jāapstrādā. Tāda veida grīdas dēļi nemaz nav atjaunojami, tādēļ pēc sabojāšanas lamināts ir jāmaina pilnībā. Ieteicams atcerēties, kad lamināta grīdas dēļi priekš dzīvojamās telpas būtu divdesmit pirmās, otrās un trešās klases.

Parkets tiek izmantots jau daudzus gadus un tas nemaz nezaudē savu popularitāti. Lielā parketa cena noliek to pie augstākās grīdas klases, kuru izvēlās bagātie cilvēki. Viennozīmīgi tas, kad parketa grīdas dēļi ir tik ļoti dārgi, var izskaidrot ar to, ka šis materiāls ir no īsta koka, kas kalpo vairākus gadus un var tikt atjaunots. Pats parkets tiek izgatavots no dažāda veida . Sākumā, koks tiek sagriezts, vēlāk tas pāriet 3 posmus apstrādē un tad pārvēršas parketā. Ir pieejams trīsslāņu parkets, kur jau parketa cena ir daudz patīkamāka. Lai parketa grīdas dēļi mūs pēc iespējas ilgāk priecētu, jau ir jāpievērš uzmanība ne vienīgi to kvalitātei, bet arī pareizai uzlikšanai, it īpaši sagatavošanās posmam, kas sastāv no līdzināšanas un uzlikšanas. Bieži vien pārbaudīts parketa centrs piedāvā arī savus meistarus, kuri spēs īstenot darbu kvalitatīvi.

Pirms veicat izvēli, labāk būtu doties pa tiešo pie profesionāļiem, priekš tam, lai konsultēties grīdas jautājuma izvēlē. Bieži vien, laikā kad tiek izvēlēts veikalā lamināts, akcija būs noteicošais moments kada konkrēta modeļa izvēlē. Vienmēr izpētiet noteikumus, tā kā vienu un to pašu preci var nopirkt lētāk. Parasti lamināta cena ir ietekmējama no tā klases, ir rekomendējams izrunāt šos jautājumus ar konsultantu.