Mašīna tāpat kā mūsu ķermenis agri vai vēlu sāks zaudēt pozīcijas vecuma dēļ un tad tai būs nepieciešams remonts un apkope. Aktīvi lietojot transportu, tas noved pie balstiekārtas, motora vai elektriskās vadības pamata darba elementu nodiluma.

Protams, ja var, tad jau var pastāvīgi labot auto. Taču visbiežāk brīvā laika, iespēju un vēlmes trūkums liek arī mašīnu entuziastam meklēt palīdzību un šeit nāk palīgā autoserviss Rīgā vai jebkurā citā pilsētā mūsu valstī. Parasti autoservisa izvēlēšanās jau ir ļoti smags uzdevums, kam tieši svarīga kvalitatīva un praktiska pieeja. Šeit nav jāsteidzas un jāvadās uz mazu cenu, jo par to Jūs varat saskarties, kad autoserviss piedāvā nekvalitatīvu darbu. Autoservisa izraudzīšanās diezgan bieži paliek par īstu veiksmes spēli mašīnas saimniekam. Nepieciešama ātra eļļas maiņa vai lukturu regulēšana ? Vērsies pie profesionāļiem!

Sertificēts toyota autoserviss vai vienkāršs serviss, ar ko tie atšķiras?

Pilnīgi visi autoservisi ir sadalīti 3 pamata grupās – dīleru autoserviss, daudzu mašīnu brenda marku servisi vai tā sauktie privātie autoservisi un vēl privātas garāžas, kas nav nekur reģistrētas.
Ikviens auto tirdzniecības uzņēmums kvalificējas vienā konkrētā auto markā. Tās ir uzticamas organizācijas ar septiņpadsmit procentu servisu tirgus daļu. Šāds autoserviss pielieto vien oriģinālas detaļās un speciālu kvalitatīvu aprīkojumu. Lai uzsāktu auto tehnisko apkopi, jebkurš oficiāls serviss būs akreditēts un arī saņem atbilstošu sertifikātu, piem., sertificēts lexus autoserviss. Sazinoties ar dīlera automašīnu servisu, Jūs noteikti iegūsiet labas kvalitātes servisu ar garantijām jebkura varianta pakalpojumam. Tomēr šādu organizāciju pakalpojumi nav lēti.
Daudzu zīmolu auto servisos būs izpildīts auto remonts neatkarīgi no markas, valsts un izlaišanas gada. Visbiežāk tādas organizācijas sniedz arī servisa garantijas kā arī pilda labu remontu. Protams, tas varētu būt, piemēram, sertificēts toyota autoserviss, bet tas nav markas pārstāvniecība. Un arī, protams, šeit pakalpojumu izmaksas būs mazākas nekā pie dīlera. Šāds autoserviss Juglā arī ir sastopams, vai pat arī citā Rīgas mikrorajonā kā arī te varēsiet saņemt tādus pakalpojumus, kā riepu montāža un balansēšana, auto diagnostika, kā arī pats remonts uc. Šādi autoservisi aizņem ap 31% tieši no kopējā tirgus.
Visbeidzot pastāv auto remonts, kas izpildīts kaut kādā garāžā, kas visbiežāk jau ir neliela darbnīca, kurās strādā vairāki cilvēki. Šeit automehāniķis varētu būt arī ar pieredzi kā arī zinošs, taču bez vajadzīgās izglītības, turklāt atrast lietpratēju tomēr ir ļoti grūts uzdevums. Standartā šādās garāžās tiks izdarīts sliktas kvalitātes auto remonts. Tajā pašā laikā nebūs sniegtas nekādas garantijas, bet izmaksas šajā vietā, visticamāk, būs zemākas.

Uz ko tad jāraugās, meklējot autoservisu?

Svarīgākie faktori, kas jāievēro izdarot servisa atlasi:
1)Aprīkojums – bez laba aprīkojuma komplekta nemaz nav iespējama profesionāla auto diagnostika un arī vienkārša riepu montāža un balansēšana. Tāpēc vienmēr noskaidrojiet, kāds tieši pacēlājs un cita veida aprīkojums var būt servisā, tādā, piemēram kā, sertificēts lexus autoserviss;
2)Darbinieki – Sertificēts automehāniķis būs labas kvalitātes pakalpojumu pazīme. Ja speciālistam nav vienkāršāko iemaņu vai, piemēram, viņam pat smagi saprast avārijas cēloni, neriskējiet! Pat, kad Jums vajadzīgs auto elektriķis, jo mūsdienās jaunas automašīnas ir diezgan atkarīgas no elektronikas.
3) Rezerves daļas – noskaidrojiet tieši par materiāliem un izvēlētajām detaļām. Iegaumējiet, ka zemas kvalitātes rezerves daļas izmantošana, pēc laika jau var izraisīt nelabojamas sekas automašīnai.
Jāsaprot, kad laba autoservisa atrašana ir drošība kā arī gara auto mūža garantija. Uzziniet draugu atsauksmes un tad piemeklējiet servisus, kur ir atbildīgi tieši par sniegto pakalpojumu kvalitātes līmeni.