seabuckthorn sorbet jam on the table

Smiltsērkšķis dēvēts arī kā zelta koks – {šis} neparastais koks izaug no 3 – 4 metru augstumā, tā zari ērkšķaini un lapas garenas. Taču smiltsērkšķu ogas ir krājums ar vitamīniem. Nav noslēpums, ka smiltsērkšķi spēlē ievērojamu lomu veselības uzlabošanā.

Smiltsērkšķu eļļa un citi produkti ir izmantoti profilaktiskajos pasākumos, lai izvairītos no dažādām infekcijām. Smiltsērkšķu produkti atrodas medicīnisko līdzekļu, bez tam ir vairākas šī auga receptes, lai uzlabotu redzi, vai arī padarīt grumbas mazāk saredzamas. Smiltsērkšķi un tā produkti ir ļoti zināmi pasaulē un medicīnā. Interesē smiltsērkšķu eļļa kur nopirkt ? Lasi šeit!

Smiltsērkšķu ogas izmanto vairāku produktu izgatavošanai, piemēram, kā smiltsērkšķu eļļa vai sula. Lai dabūt litru smiltsērkšķu eļļas, vajadzīgi ap diviem simtiem smiltsērkšķu ogu, tas izskaidro cenu šim produktam. Smiltsērkšķu ogas arī tiek pielietotas diezgan plašā veidā, lai saglabāt smiltsērkšķi ziemai, tā ogas var tikt sasaldētas un uzgalabātas ledusskapī un tās saglabās visas ārstnieciskās īpašības. Ogas izmanto, lai novērst infarkta rašanos, uzlabot sirdsdarbību, lai samazināt holesterīna daudzumu, ka arī imunitātei. Klepus gadījumā, tiek ieteikts ēst smiltsērkšķu ogas ar medu.

Receptes no smiltsērkšķiem

No svaigām smiltsērkšķu ogām gatavo sviestu, eļļu un kompotus. Šīs ogas var žāvēt, saldēt un konservēt, pievienojot cukuru. Priekš daiļā dzimuma smiltsērkšķi sniedz nenovērtējamu nozīmi. Kā piemēram, ginekoloģisko slimību ārstēšanā tiek izrakstīta smiltsērkšķu eļļa, svecītes vai zāles, kur sastāvā ir smiltsērkšķu ekstrakts. Kā arī smiltsērkšķu eļļu izmanto arī kosmētikā, kur cena ir atbilstoša. Stiprajam dzimumam tiek ieteikts ēst smiltsērkšķus īpaši pēc četrdesmit gadiem, lai izvairītos no potences problēmām. Tos drīkst izmantot dažādi – svaigus vai žavētus, vārīt smiltsērkšķi, dzert sulas dzērienus. Nenoliedzamas ir arī smiltsērkšķu priekšrocības grūtniecēm. Smiltsērkšķis uzlabo veselību, cīnās ar infekcijām un vīrusiem. Sastāvā ir dadz folskābes, kas ir būtiski mazuļa augšanai. Uzlabo ādas atjaunošanos un pasargā sievieti no stresa, jo sastāvā ir tik vajadzīgais B6 vitamīns kopā ar Mg. Stabilizējiet hemoglobīna līmeni. Bez tam, ka smiltsērkšķis var būt neapstrīdams ārstniecisks līdzeklis, tam ir blakusparādības, kas nozīmē, ka grūtniecības laikā smiltsērkšķi var izrakstīt var vienīgi dakteris. Smiltsērkšķi izmanto arī bērnu saaukstēšanās ārstēšanai. Bet katru reizi jāpārliecinās, ka ārstēšana nedarīs pāri, pārbaudot ārstnieciskā preparāta panesību.

Smiltsērkšķi mūsu Valstī

Uz šodienu daudzas augļkopības gan audzē smiltsērkšķus, gan ražo to produkciju. Katra saimniecība, taisot smiltsērkšķu sulu, nosaka savu cenu par kādu izplata vietējā tirgū. Latvijas iedzīvotājiem ir iepatikusies smiltsērkšķu sula, kur cena nav būtiska, jo tās labās īpašības ir zināmas un pārbaudītas. Iedzīvotāji iepērk smiltsērkšķus ziemai sasaldēšanai, tās sulu uzturā un smiltsērkšķu eļļu ārstniecībai. Latvijā augļkopi tiek uzraudzīti, un uzticams augļkopis ir arī Latvijas augļkopju asociācijas dalībnieks.