Mūsdienās uzlīmju izgatavošana ir diezgan pieprasīts drukāšanas pakalpojums. To izgatavošanas skaits pārsniedz miljoniem eksemplāru, un šeit droši var teikt, ka šis jau ir kā viens no galvenajiem drukas veidiem, kuru izvēlās uzņēmējdarbībā.

Viennozīmīgi tā joma, kur var tikt pielietotas apaļas uzlīmes vai arī cita veida ir ļoti plaša. Tās izvieto uz pārtikas precēm, alkohola iepakojumu, aptiekas produktiem, parfimērijas, rūpniecības izstrādājumu iepakojuma. Nenoliedzami, arī uzņēmēji, kas neražo preces, bieži izvēlās tieši pasūtīt personalizētas uzlīmes, lai tādējādi padarīt dāvanas par svarīgām, kā piemēram, partneriem.

Kāda tad veidā iespējams drukāt uzlīmes?

Pirms tam kā būs sūtītas, kā piemēram, personalizētas uzlīmes vai arī tiek mēģināts precizēt cenu, ir jāsaprot kādi drukāšanas veidi eksistē un tad ar ko tie atšķiras savā starpā.
• Flexo druka jeb fleksogrāfija. Tieši šī metode ir laba, ja, lietojot automātisko iepakojumu, nepieciešama ievērojama uzlīmju aprite. Formu dažādība un košs attēls, reljefs un lakošana – dažnedažādu tehnoloģiju lietošanas rezultātā varētu iegūt labas kvalitātes personalizētas uzlīmes.
• Ofseta. Šajā gadījumā uzlīmju druka izmanto pašlīmējošos papīru. Gadījumā ja ir nepieciešams iepakojums vai uzlīmes sienām, vajag pasūtīt uzlīmes, kuras ir lielāka izmēra, kā arī drukātas pēc ofseta drukas.
• Digitālā uzlīmju druka. Šeit uzlīmju druka un cena ir līdzsvarā, tieši šis būs izdevīgi nelielām tirāžām. Diemžēl, drukājot uz digitālās preses, uzlīmes saķere nedaudz mazinās.
• Lielāka formāta uzlīmju izgatavošana mūsdienās ir populārs veids. Šī veida tehnikas īpašas priekšrocības ir šķīdinātāju un izturīgu tintes pielietošana, kā arī robošana bez šuvēm. Pastāv variants izgriezt apaļas uzlīmes bez to drukāšanas.
• Sietspiede ir sava veida īpatnēja metode, kura sniedz iespēju izdrukāt produktu, lietojot sudraba un zelta krāsas. Metalizētas personalizētas uzlīmes izrotās visus suvenīrus. Tātad, lai izgatavotu lieliskas, pārdomātas uzlīmes, Jums ir vajadzīga plēve, kas pati līmējas.
Šobrīd zinot, kādā veidā tiek veidotas uzlīmes, droši var piemeklēt priekš sevis atbilstošāko variantu un tad izdarīt savu pasūtījumu.

Kāds tad drukas veikals būs atbilstošākais?

Tad, kad tiks pasūtīta uzlīmju vai vizītkaršu druka, cena tādiem darbiem veidojas no pasūtījuma daudzuma un arī formas, pielietojamiem izejmateriāliem, tirāžas, krāsu skaita. Izstrādājot reklāmas personalizētas uzlīmes dizainu, parasti tiek ņemts vērā klientu uzņēmuma korporatīvais stils, PR mērķi, mērķauditorija. Tāpēc, kad ir izvēlēts drukas veikals, labāk izlasīt pilnīgi visas iespējamās atsauksmes par šo uzņēmumu un labi iepazīties ar mājas lapu. Jo tieši mājas lapā varēsiet uzzināt vairāk par kopējo uzņēmuma tēlu un izprast vai, piemēram, sadarbība būs veiksmīga. Ļoti labi, ja uzņēmums jau ir vairākus gadus tirgū un darbība ir uzlabojusies, kā arī attīstījusies. Tad varētu būt pārliecinātiem par to un arī uzticēt savu pasūtījumu.