Lai arī rotas un juvelierizstrādājumi jau sākotnēji tika izmantoti kā sava statusa atainošanas līdzeklis, tas nav vienīgais pielietojums. Tā pat tā ir lieliska investīcija, jo dārgakmeņu un dārgmetālu cenas ir stabilas un izdevīgas. Rotas ir lielisks veids kā papildināt savu imidžu un koptēlu. Juvelieri un rotkaļi ir meistari, kuru rokās dārgmetāls pārvēršas skaistās rotās.

Lai rota nezaudētu savas vizuālās īpašības, pie juveliera var veikt arī to apkopi un remontu, ja tāds ir nepieciešams(spied te – juvelieru darbnīca rīga). Svarīga arī pareiza rotu kopšana, lai tās kalpotu ilgāk, nezaudētu savu formu un īpašības. To vislabāk izmantot visa veida rotaslietām. Izvēlieties tikai kvalitatīvas un prasmīgi darinātas rotas, jo tās kalpos ne tikai ilgāk, bet arī izskatīsies daudz labāk par lētu bižutēriju.

KAS IR LATVIJĀ POPULĀRĀKĀS ROTASLIETAS?

Kaklarotas un gredzeni noteikti ir populārākie rotaslietu veidi, kādus izvēlas iegādāties klienti Latvijā. Kā populārāko dārgmetālu var minēt zeltu un sudrabu un to labprāt valkā kā sievietes, tā vīrieši. Zelts tiek uzskatīts par nedaudz greznāku dārgmetālu, taču sudrabs ir tik pat funkcionāls un mēdz izskatīties pat vēl labāk. Prasmīgam juvelierim būs pa spēkam tikt līdzi klientu domu lidojumiem, vēlmēm un vajadzībām, izmantojot arī ne tikai dārgakmeņus un pusdārgakmeņus, bet arī dažādus dabas dotus elementus, kuriem daudzi no mums vienkārši paietu garām, piemēram, jūras izskalotus stikliņus.

VAI PASTĀV OPCIJA SAMAZINĀT GREDZENA IZMĒRU VAI SAĪSINĀT KAKLAROTAS?

Lai rotas kalpotu ilgāk, nepieciešams tās pareizi kopt un, vajadzības gadījumā, veikt labošanu pie meistara. Ir iespējams arī pārkausēt esošās rotas, kas savu laiku nokalpojušas vai vairāk netiek lietotas, lai radītu ko pavisam jaunu. Nereti klientiem interesē opcija par izmēru samazināšanu vai gluži otrādi – palielināšu, respektīvi, rotu pārveidošanu un pielāgošanu. Ir dažādi rotaslietu un dārgmetālu kopšanas līdzekļi, ar kuriem profilakses nolūkos rotas var tīrīt mājās arī mājas apstākļos, taču noteikti, laiku pa laikam, rotu apkopi un pielāgošanu, īpaši tādēļ, ka sudrabs ir mīksts metāls, der veikt pie profesionāļa.