Cilvēkiem, kuriem ir problēmas ar redzi, bieži vien ir vairākas iespējas, kādus redzes korekcijas līdzekļus lietot ikdienā. Tiesa gan, jāatzīst, ka briļļu iegāde nav lēts prieks un acu lāzeroperācijas ne tik, tādēļ pastāv vēl kāda opcija – kontaktlēcas. Ja savu redzes problēmu dēļ līdz šim bijāt spiesti valkāt tikai brilles, tad varam iepriecināt, jo arī specifiskas redzes problēmas mūsdienās ir iespējams risināt ar kontaktlēcu palīdzību.

Dažāda veida redzes korekcijas līdzekļi ir pieejami plašam klientu lokam un lēcas ir ērtas ar to, ka tās ir grūtāk nozaudēt un ir praktiski nemanāmas. Optikas preču veikali piedāvā arī iegādāties preces interneta veikalos, ievērojami plašākā klāstā kāds pieejams optikas salonos uz vietas.

KĀDĀM REDZES ĪPATNĪBĀM IR IESPĒJAMS VALKĀT KONTAKTLĒCAS?

Internetā mūsdienās ir iespējams iegādāties visu, tostarp kontaktlēcas un brilles. Ir dažādi kontaktlēcu veidi, turklāt, iespējams valkāt arī lēcas, kas vienkārši izmaina acu krāsu, tādējādi, izmantojot tās kā imidža pilnveidošanas līdzekli. Pamatā lēcas tiek iedalītas pēc izmantošanas ilguma un valkāšanas veida. Pastāv lēcas, kuras nav nepieciešamība ņemt ārā noteiktu laika posmu, un, protams, ir standarta lēcas, kuru izmantošanas laiks ir ierobežots. Kontaktlēcas var lietotas gan redzes korekcijai tuvumā, gan tālumā, gan tie, kuriem ir noteikts astigmātisms.

KĀDA IR VIDĒJĀ KONTAKTLĒCU CENA?

Optikas preču cenas nekad nav bijušas no tām zemākajām. Kā jau daudzas citas preces, arī kontaktlēcas un brilles ir visizdevīgāk iegādāties tieši atlaižu laikā. Piemēram, vienas dienas kontaktlēcas tiek pārdotas iepakojumos, kuros ir lēcas lietošanai mēnesim, vairākiem mēnešiem vai pat gadam. Kontaktlēcu iegāde, piemēram, lietošanai uz gadu, ir daudz izdevīgāka par briļļu cenu. Pirms lēcu iegādes, ieteicams laicīgi saprast kādi būs lēcu valkāšanas paradumi, kas arī spēlē lomu pašu kontaktlēcu cenai. Ir iespējams iegādāties gan toriskās, gan multifokālās lēcas.